ENNAKKOKYSELY LEIRIOSALLISTUJISTA KISAKESKUKSEN KENDOLEIRILLE 11.-13.2.2005

 

Suomen Kendoseurojen Keskusliitto ry. järjestää kendoleirin
11.-13.2.2005. Kisakeskuksen Urheiluopistolla Pohjan(Fiskarsin)
kunnassa. Leirin pääopettajaksi saapuu Japanista Saburo Iwatate 8.dan, hanshi. Mukana Shofukan dojoltaan 13 hengen delegaatio, joista suurin osa on vähintään 7.daneja.

Sana Iwatate sensein Suomeen saapumisesta on kiirinyt ja olemme jo saaneet kyselyjä osallistumismahdollisuuksista rajojemme ulkopuolelta. Leiri on ensisijaisesti suunnattu Suomen kendoseurojen keskusliitto ry:n jäsenille. Ennen kuin käymme mainostaan leiriä muihin maihin tai lupaamaan osallistumismahdollisuutta, haluaisimme tietää suomalaisten osallistumisinnon. Leiri on suunnattu BOGULLISILLE. Niitä, jotka tässä vaiheessa vielä empivät tai suunnittelevat tulevansa vain yhdeksi päiväksi, ei lasketa mukaan.

Jos kaavailemamme leiriosallistujamäärä jää ilmoitusten jälkeen vajaaksi, suuntaamme leirikutsun myös rajojemme ulkopuolelle. Ilmoituksenne mukaan varaamme seurallenne ainakin ko. osallistujapaikat.

LEIRIN HINTA ON 90 EUROA

Hinta sisältää perjantai-illasta sunnuntai iltapäivään harjoitukset, majoituksen 2-8 hengen huoneissa, aamiaiset, lounaat, illalliset ja lauantai illan saunan.

Tarkempaa tietoa delegaation jäsenistä ja leiriohjelmasta tulee, kun yksityiskohdat selviävät. Seuraavassa Tengussa kerrotaan Iwatate senseistä.

Tämä on leiri, johon ehdottomasti kannattaa osallistua. Vastaavaa ei Suomessa ole aiemmin järjestetty!

Kysykää, jos kysyttävää ilmenee.

Suomen Kendoseurojen Keskusliitto ry:n hallituksen puolesta
Susanna Porevuo
mikkomes@saunalahti.fi puh. 040 5688 050

TAMPERELAISET:
ILMOITTAUDU KIMMOLLE:
kimmo.heiskanen@fudokamae.com

VIIMEISTÄÄN 8.12.2004.


ILMOITTAUTUMINEN ON SITOVA!!!!